Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca fen aktarımı bâtınin bileğil, aynı zamanda zevk bâtınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız kazara biriyle mimarilabildiği kabil başkaca tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri marifetiyle mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve hasbihâl etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş tutmak bâtınin yalnızca nickname (protez kişi) sermek ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete saksılamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek meyan utanmaünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü kabil tercihe ilişkilı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kesik süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma yazılımıdır. Bir öbür popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir