Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daima giriş yapan ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 tarih önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çtuzakındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş evet da hesabı izlem eden yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriya kullanıcı adınızı değkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mevki kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Izlemçi arttırmak için kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriya Instagram ilişkisı istediği için şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir erkek şifrenizi çahzetmek için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nasıl Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çtuzakınan evet da hacklenen eşhas için ne günah ki çok bir tomar racon bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir tomar dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye aslında diğer kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değkonutirin ve sadece ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap şifreniz değkonutiğinde yahut kullanıcı adınız değkonutiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değkonutirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkonutiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” evet da kâh “değkonuikliği mazi tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat ekseriya saldırganlar e-posta adresini değkonutirdiği için sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir