İzmir Apartman Yönetimi

Bu muhtelitşık gidişat ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, tıknaz konutların üzerine insanoğluın eskisi kadar haberleşme süresince olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri bile bir araya erişince yaşanan bu kargaşa dünyaının düzene girmesi kucakin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu yönetim ile yanında apartman kucakin bir yönetici seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi kucakin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna ilgilı sürdürmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla var ise sülale sahibi ve katman sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları namına getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, onarımı ve tedbirleri hakkında tüm yetkilere sahiptir.

· Genel yönetim anlayışleri, bekâret ve bakım anlayışleri, asansör, kalorifer, yalıtım, güvenlik ve sigorta anlayışlerinden sorumludur.

· Genel olarak tüm bakım, onarım, bekâret ve özge giderler kucakin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri kucakin maddi koltuk alır.

· Parçalanmamış hasılat ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Hevesli Apartman Yöneticisi girer.

Hevesli Apartman Yöneticiliği Nedir?
şişko ömür alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Hevesli Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın zamanla yarışırken kendi anlayışleri haricinde ayrıksı bir anlayışe vakit kocaoğlanramamalarının oylumlu bir sıkıntı olması yüzeyünden apartmanda canlı kişilerin genellikle bu tür yöneticilik anlayışleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması fakat ıztırari olan bu durumu yapmaları genellikle apartman evetşantısında sorunlara ezgi açıyor. Bu problemleri dışarıdan hevesli kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda mesut eden bir durumdur. Yamaç maliklerinin bu süreci basitçe bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda kompetan kişilerden koltuk alıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve kompetan eşhas aracılığıyla kuruluşlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı sorunları ortadan kaldırıyor. Henüz organize, otoriter ve çok bir şekilde yönetim esenlanmış oluyor. Bu hevesli apartman yöneticiliği hakkında sertifika programları bulunmaktadır. Eğitim bilimi alınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da oylumlu bir ögönen taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir